|
|
Goede zomermaanden in de Belgische Pretparken.Alle Belgische pretparken hebben een geslaagde zomer achter de rug. De meeste parken hadden meer bezoekers dan in dezelfde periode vorig jaar. Vooral juli was een echte topmaand, voornamelijk door het prachtige zomerweer.
Bellewaerde ParkBellewaerde Park profiteerde ook van de mooie zomer. Het park trok 6% meer bezoekers dan vorige zomer, mede door nieuwe attracties als TurtleVision 4D, Wakanda en de onlangs geboren giraf Zuberi. Ook het grote aantal waterattracties zorgde ervoor dat meer mensen de weg vonden naar het Ieperse park, zeker in de warme maand juli. De zomernocturnes op zaterdagavond waren een voltreffer. De 2 nieuwe attracties, de zomershow Wakanda en Turtle Vision 4D werden zeer goed onthaald bij de bezoekers. Elke voorstelling van de duikshow was voor een volgelopen tribune en de nieuwe 4D film, het kleinere broertje van de langspeelfilm 'Sammy's Adventure', kreeg zeer hoge scores door de bezoekers. Beide attracties zijn dan ook uitermate geschikt voor de families die Bellewaerde ontvangt.
BobbejaanlandBobbejaanland kreeg in juli en augustus 364.000 bezoekers over de vloer, een stijging met 7% tegenover vorig jaar. Dit is al de derde stijging op rij tijdens de zomermaanden. Ten opzichte van de zomer van 2007 trekt het park zelfs 23% meer bezoekers. Al was de zomer van 2007 wel een regenachtige zomer en dat over de 2 maanden gespreidt. noteert stijging van 23% over de afgelopen drie zomers. Naast het goede weer speelt ook het aantal evenementen mee dat georganiseerd wordt in het park. Zo was er Fuzz School's Out op het einde van juni, was er onlangs de anne familiedag en staat binnenkort de derde editie van Adrenaline op het programma. Ook de actie om een tweede dag gratis terug te komen was een succes, ongeveer 18.000 mensen maakten hiervan gebruik.
“Als mensen een dagje pretpark plannen, willen ze ook optimaal van hun uitstap genieten, waardoor we zien dat ook de bestedingen in het park er meer dan evenredig op vooruit gaan,” aldus algemeen directeur Rudi Rasschaert. “We sluiten de zomer dan ook af met een tevreden gevoel.” Bobbejaanland is nog iets meer dan 2 maanden open, met het Halloween-event Halloween Holidays als afsluiter. En daarna richt men in Lichtaart de blik op 2011, het jaar van de vijftigste verjaardag van het park en het jaar waarin ze een nieuwe achtbaan, een spinning coaster, openen.
Boudewijn SeaparkOok Boudewijn Seapark heeft meer bezoekers ontvangen in vergelijking met vorig jaar. In de periode van april tot eind augustus kwamen er 2.500 bezoekers meer naar het park. Niet direct een spectaculaire stijging, maar elke stijging is positief natuurlijk. Het park is nog elk weekend van september geopend.
Plopsa-parkenDe Plopsa-groep opende begin dit jaar een nieuw park in Nederland, Plopsa Indoor Coevorden. Dit park heeft reeds 80.000 bezoekers over de vloer gehad. Het hoofdpark van de groep, Plopsaland De Panne , mocht 5% meer bezoekers verwelkomen, terwijl het Plopsa Indoor Hasselt liefst 23% meer bezoekers had. De slechtere maand augustus was hier dan weer positief voor dit park. Het Waalse Plopsa Coo bleef dan weer status quo op vlak van bezoekersaantallen. De indoor parken in Hasselt en Coevorden zijn het hele jaar geopend, Plopsaland De Panne en PlopsaCoo zijn elk weekend open tot respectievelijk eind november en het einde van de herfstvakantie. In De Panne worden er ook nog winteropeningen gedaan tijdens de kerstvakantie.
Walibi BelgiumDe bezoekersaantallen van Walibi Belgium bleven stabiel. Maar voor het management is dit een goed resultaat aangezien Aqualibi gerenoveerd wordt. Er wordt echter niet bij verteld dat Aqualibi al 3 jaar een apart park is in de CdA-groep, waardoor deze resultaten eigenlijk toch slechter lijken in vergelijking met de andere grote spelers op de Belgische pretparkmarkt. Walibi is elk weekend geopend in september en oktober en de gehele herfstvakantie. Ook hier wordt Halloween gevierd, zelfs met een aantal nocturnes.
Andere parkenSea Life Blankenberge beleefde naar eigen zeggen "de beste zomer ooit". In juli en augustus kreeg het park liefst 30 procent meer bezoekers over de vloer dan in dezelfde periode vorig jaar. Voor augustus was dat zelfs 40 procent. Earth Explorer in Oostende zag tijdens de twee vakantiemaanden 23 procent meer bezoekers. Bokrijk verwelkomde dan weer 180.000 bezoekers de voorbije 2 maanden.
![]() Cameleon en Barracuda zijn de nieuwe glijbanen van Océade. ![]() Océade en Mini-Europa worden gewongen om eind augustus 2013 hun deuren t ![]() ![]() Vandaag worden de nieuwe glijbanen van Océade officieel voorgesteld aan de pers en fans! |
|